urlop macierzyński
Zobacz też poczucie bezpieczeństwa - www.blog.otylia.pl

URLOP MACIERZYŃSKI
Urlopy
dla matek

Urlop macierzyński nie jest więzieniem

Urlop macierzyński nie jest więzieniem. Pamiętaj zatem o kontaktach międzyludzkich. Nie separuj się od innych ludzi, kontaktuj się ponadto z kolegami pracy. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze sprawami w firmie. Najgorsze to zamknąć się w czterech ścianach, wówczas zamiast radości, możesz popaść w załamanie nerwowe prowadzące nawet do groźnej w skutkach depresji. Warto również, od czasu do czasu wybrać się do siedziby swojej firmy. Koledzy z pewnością ucieszą się z twoich odwiedzin, ty natomiast sprawdzisz co dzieje się na miejscu.

Dbaj o siebie

urlop macierzyński
Podczas urlopu macierzyńskiego dbaj o siebie i swój wygląd. Jeśli „zapuścisz się” przebywając w domu, bardzo trudno przyjdzie ci powrócić do starych nawyków, gdy znowu zaczniesz uczęszczać do pracy. Podczas urlopu nie musisz przecież wstawać razem z budzikiem, nie musisz robić perfekcyjnego makijażu czy doskonałej fryzury, ponieważ i tak nikt nie zwraca na ciebie uwagi. Niestety, w ten sposób myśli większość młodych mam.

Stają się rozleniwione i niechętne do wykonywania prostych czynności, mających na celu upiększenie ich urody. Zrobienie zwykłego makijażu staje się nie lada wyczynem. Drogie Mamy, pamiętajcie zatem, by dbać o siebie na co dzień. Gdy maleństwo smacznie śpi, ty pomaluj sobie oczy i usta, upnij bądź wyprostuj włosy. To naprawdę nie zajmie ci wiele czasu, a dzięki prostym czynnościom poczujesz się tak dobrze jak dawniej.

Powrót do pracy

Gdy wrócisz już do pracy, pamiętaj o swoich zawodowych obowiązkach. Nie denerwuj się o maleństwo, przecież zostawiłaś je pod dobrą opieką. Nie wydzwaniaj również co pięć minut do domu, by sprawdzić czy wszystko w porządku, pozwól, by twoje myśli były skupione na czymś zupełnie niezwiązanym z maluchem. Wybierając się na przerwę czy na obiad z koleżankami, rozmawiaj o wszystkim, nie tylko o kolejnych umiejętnościach twojego dzidziusia. Oczywiście, dziecko to priorytet w twoim życiu i masz prawo o nim rozmawiać, jednak pozwól sobie na beztroskę i poplotkuj z przyjaciółkami o bzdurach i mało istotnych rzeczach. Nie zadręczaj również swoich współpracowników anegdotami z życia swojego dziecka. Pamiętaj, że innych może to po prostu nie interesować.

Urlop macierzyński to bardzo ważny okres w życiu każdej kobiety. Postaraj się wykorzystać go jak najlepiej. Te piękne chwile przecież już nigdy nie wrócą, ciesz się zatem możliwością bycia ze swoim dzieckiem od samego początku i przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.Oceń nasz serwis:

Urlop macierzyński
4 stars
Ocena: 4 Głosy: 82